1 - 27 Aralık 2020 Sayı: 1422
HaberlerHABERLER
YÖNETİM KURULU KARARLARI VE ATAMALAR
YÖNETİM KURULU KARARLARI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Feride Pınar Acar Profesörlüğe yükseltildi ve Profesör kadrosuna atandı.

Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Akın Akdağ Profesörlüğe yükseltildi ve Profesör kadrosuna atandı.

Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yunus Eren Kalay Profesörlüğe yükseltildi ve Profesör kadrosuna atandı.

Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Batur Ercan Doçent kadrosuna atandı.

Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Çağatay Topal Doçent kadrosuna atandı.

Uygulamalı Matematik Enstitüsü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hamdullah Yücel Doçent kadrosuna atandı.

ATAMALAR

Uygulamalı Matematik Enstitüsü Müdürlüğü görevine 21 Kasım 2020 tarihinden itibaren Prof. Dr. Ayşe Sevtap Kestel atandı.

Rektör Danışmanlığı, Kuzey Kıbrıs Kampusu Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kampus Rektörlüğü’ne 5 Ekim 2020 tarihinden itibaren Prof. Dr. Ömer Turan atandı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı’na 14 Ekim 2020 tarihinden itibaren Doç. Dr. Zerrin Torun atandı.

Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü, Bölüm Başkanlığı’na 13 Ekim 2020 tarihinden itibaren Prof .Dr. Erdin Bozkurt yeniden atandı.

Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, Bölüm Başkanlığı'na 16 Ekim 2020 tarihinden itibaren Prof. Dr. Ferdan Ergut atandı.

Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü, Bölüm Başkanlığı’na 22 Eylül 2020 tarihinden itibaren Prof. Dr. M. A. Sahir Arıkan yeniden atandı.

Fen Bilimleri Enstitüsü Nörobilim ve Nöroteknoloji, EABD Başkanlığı'na 10 Kasım 2020 tarihinden itibaren Doç. Dr. Alpan Bek atandı.

YURT DIŞI GÖREVLENDİRMELER

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Elif Uysal, 7-11 Aralık 2020 tarihleri arasında Taiwan’da çevrim içi olarak düzenlenen “GLOBECOM 2020” adlı toplantıya katılacaktır.

Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Pınar Zeynep Çulfaz Emecen 7-11 Aralık 2020 tarihleri arasında Birleşik Krallık’ta çevrim içi olarak düzenlenen “ICOM 2020” adlı toplantıya katılacaktır.

BAŞARILARIMIZ
2020 YILI LİSANSÜSTÜ TEZ ÖDÜLLERİ VE DERS PERFORMANS ÖDÜLLERİ

Üniversitemiz bünyesinde, eğitim hayatına aktif olarak devam etmekte olan 5 Enstitümüz bulunmaktadır. İlk olarak 1975 yılında Deniz Bilimleri Enstitüsü kurulmuştur. Daha sonra sırasıyla, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimleri Enstitüsü, Enformatik Enstitüsü ve Uygulamalı Matematik Enstitüsü lisansüstü eğitim vermeye ve akademik araştırmalar yapmaya başlamıştır.

2020 yılı Eylül ayı itibariyle Enstitülerimizde, 77 Anabilim Dalı tarafından 105’i yüksek lisans programı ve 71’i doktora programı olmak üzere toplam 176 lisansüstü program yürütülmektedir. Lisansüstü programlarımız, kurulduğu günden bu yana 26.000'in üzerinde Yüksek Lisans, 7.000'in üzerinde Doktora mezunu olmak üzere toplam 33.000'in üzerinde lisansüstü mezun vermiştir. Bu programlarda halen 7.000'i aşkın lisansüstü öğrencimiz eğitimine devam etmekte olup yaklaşık 900 lisansüstü öğrencimiz 2020 yılı mezunlarımız arasında yer almıştır.

Üniversitemizde, sayısı 7.000'i aşkın lisansüstü öğrencimizin üstün başarılarını ödüllendirmek ve akademik motivasyonlarını desteklemek amacıyla öğrencilerimize Tez Ödülü, Ders Performans Ödülü ve Yayın Ödülü gibi destek mekanizmalarını sürdürmekteyiz. Lisansüstü öğrencilerimizin aldığı Tez Ödülleri'nin amacı; lisansüstü öğrencilerimizin tez çalışmaları kapsamında bilim kültürü, kuram ve uygulama alanlarına katkı sağlayacak nitelikli çalışmalar yürütülmesini teşvik etmektir. Böylece ülkemizdeki kaliteli araştırma gücünün ODTÜ öncülüğünde arttırılması hedeflenmiştir. Ders Performans Ödülü'nün amacı, öğrencilerimizi eğitim sürecini üstün başarı ile tamamlamaları ve derslerdeki başarı düzeylerini arttırmaları yönünde teşvik etmektir. Lisansüstü Yayın Ödülü ise; lisansüstü eğitimleri sırasında belirli kriterleri sağlayarak uluslararası dergilerde yayın yapmış olan öğrencilerimizi desteklemek amacıyla başvuruları sonrasında verilmektedir.

Öğrencilerimizin 2018-2019 Akademik Yılı'ndaki performansına dayanarak verilen ödüllerde 14’ü doktora tezi, 15’i yüksek lisans tezi olmak üzere toplam 29 öğrencimiz tez ödülü almaya; 31’i doktora, 56’sı yüksek lisans öğrencimiz olmak üzere toplam 87 öğrencimiz ise ders performans ödülü almaya hak kazanmıştır.

Bu ödülleri almaya hak kazanan öğrencilerimizin bilgileri http://genduy.odtu.edu.tr/2020/2018-2019-Yili-Ders-Tez-Odulleri.pdf, http://genduy.odtu.edu.tr/2020/2018-2019-Yili-Ders-Performans-Odulleri.pdf bağlantılarında paylaşılmaktadır.

Bizleri gururlandıran tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

2020 YILI GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTE ENDEKSİ

ODTÜ, YÖK’ün “Araştırma ve Aday Araştırma Üniversiteleri” performans değerlendirme ve TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan "2020 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi" sonuçlarına göre ilk sırada yer aldı. Detaylar: ODTÜ'den Haberler

 

ODTÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ DÜNYADA İLK 100'DE

Dünya üniversiteleri sıralama kuruluşu THE'nın (Times Higher Education) açıkladığı alan sıralamalarında ODTÜ Eğitim Fakültesi Türkiye’de birinci olurken, dünya sıralamasında ilk 100’e girerek 93'üncü oldu.

TEKNOFEST 2020

24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020 festivalinde çeşitli kategorilerden yarışmaya katılan 5 takımımız ödül almaya hak kazanmıştır. Yarışmalara katılan tüm öğrenci ve mezunlarımızı kutluyoruz.

Sürü İHA Simülasyon Yarışması Kategorisinde 3'üncülük Ödülü
ANATEK EBABİL Takımı
Mehmet Şansal
Mehmet Recep Aşkar
Yusuf İslam Hamamcı
Ramazan Yaz
Mehmet Emir Arslan
Emrullah Çelik
Melih Ülker
Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Hakan Çalışkan

Jet Motor Tasarım Yarışması kategorisinde 2'incilik Ödülü
DİNAMO ANKARA Takımı
Mesut Koç

Helikopter Tasarım Yarışması kategorisinde 2'incilik Ödülü
METU CHOPPER Takımı
Ozan Denir
Barış Erol
Ensar Beyaz
Beril Emerce
Emrehan Tüzün
Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Özgür Uğraş Baran

Helikopter Tasarım Yarışması Kategorisi’nde 3'üncülük ödülü
HELLY-800 Takımı
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü
Songül Uslu
Ezgi Handan Savaş
Bashir Ali
Muhammed Ahmed Talha Ansari
Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Anna Prach

Eğitim Teknolojileri Kategorisi’nde Mansiyon Ödülü
Eğiteam Takımı
Kerem Aslan Ural
Hande Deniz Alp
Ayfer Yazıcı
Danışman: Prof. Dr. Kürşat Çağıltay

DR. ÖĞR. ÜYESİ DİCLE DÖVENCİOĞLU'NA "BİLİM KADINLARI İÇİN" ÖDÜLÜ

Üniversitemiz Psikoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Dicle Dövencioğlu; “Akışkanların yumuşaklık algısındaki çok boyutluluk” projesi ile L’Oréal-UNESCO iş birliğiyle hayata geçirilen “Bilim Kadınları İçin” programı kapsamında ödül almaya hak kazandı. Ödül; L’Oréal Türkiye tarafından, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğiyle, 18 yıldır, kadınların bilime katkılarını desteklemek vebilimde cinsiyet eşitliğine dikkat çekerek rol modeller yaratılmasına katkı sağlamak üzere;bilim alanında kadın araştırmacıları desteklemek, mükemmelliği ödüllendirmek, genç ve yetenekli bilim kadınlarının tanınmalarını sağlamak amacıyla verilmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Dicle Dövencioğlu’nu kutlar, başarılarının devamını dileriz.

YAYINLAR
MAKALE

TERZİ CİZMECİOGLU N, HUANG J, KESKİN EG, WANG X, ESEN I, CHEN F, ORKİN SH. “Arid4b is critical for mouse embryonic stem cell differentiation towards mesoderm and endoderm, linking epigenetics to pluripotency exit.” J Biol Chem. 2020 Oct 15:jbc.RA120.01534. doi: 10.1074/jbc.RA120.015534. Online ahead of print. PMID: 33060200

EtkinliklerETKİNLİKLER
BİLİMSEL ETKİNLİKLER
30 Kasım - 2 Aralık 2020

2. Uluslararası Fotovoltaik Bilimi ve Teknolojileri Konferansı 30 Kasım-2 Aralık arasında ODTÜ GÜNAM ev sahipliğinde düzenleniyor. Çevrim içi gerçekleştirilecek konferansla ilgi detaylara http://pvcon.org/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

3 - 4 Aralık 2020

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Burcu Erciyas tarafından düzenlenen 39. "International Mediterranean Survey" Çalıştayı 3 Aralık 2020 Perşembe günü başlıyor. Çevrim içi gerçekleştirilecek çalıştayla ilgi detaylara https://zoran.hcommons.org/2020/39-international-mediterranean-survey-workshop-2020/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

YARIŞMALAR
3 ARALIK 2020 / Perşembe

ODTÜ Toplum ve Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi, 3D3 Teknoloji ortaklığı ile, ortaokul ve lise öğrencilerinin üç boyutlu modelleme becerilerini geliştirmek ve üç boyutlu baskı sürecindeki farkındalıklarını artırmak için "Engelsiz Yaşam İçin 3 Boyutlu Modelle!" temalı, ödüllü bir yarışma düzenlemiştir. 170'ten fazla başvurunun yapıldığı yarışmanın ödül töreni, çevrim içi olarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, saat 16.00'da gerçekleştirilecektir. Tüm mensuplarımızın davetli olduğu etkinlik aşağıdaki link üzerinden takip edilebilir.

Zoom Toplantı Bağlantısı

DuyurularDUYURULAR
ENGELSİZ ODTÜ BİRİMİ BAŞKANLIĞI

Birim Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Şerife Sevinç

Tel.: 210 71 96-7071-7073

Fax: 210 79 35

Adres: ODTÜ Kütüphanesi -Solmaz İzdemir Salonu

engelsiz@metu.edu.tr

http://engelsiz.metu.edu.tr/

 

2020-2021 AKADEMİK YIL AÇILIŞI
Üniversitemiz 2020-2021 Akademik Yılı Açılışı; 12 Ekim 2020 tarihinde, Üniversite Yönetimi'nin Anıtkabir’de Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıkışı ile yapıldı.
 
ODTÜ ÖĞRENCİLERİNE YENİ ORTAK ÇALIŞMA ALANI

Öğrencilerimizin bireysel ve grup çalışmalarına yönelik alternatif, rahat çalışma alanları oluşturmak ve yeni etkinlik alanları yaratabilmek üzere A4 kapısı çıkışında eski jandarma binalarının olduğu alan, “Ortak Çalışma Alanı” olarak belirlendi. Yapımına 2020 yılı Kasım ayı sonunda başlanacak “ODTÜ Öğrencileri Ortak Çalışma Alanı”nın, 2021 yılı Eylül ayında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Öğrencilerimizin etkinlikler düzenleyebileceği, birlikte yeni fikirler üretebileceği ve çalışabileceği bir ortam oluşturmak amacıyla “Ortak Çalışma Alanı” olarak tasarlanan bina; yüksek mekansal verimlilik, ODTÜ Ormanı ile bütünleşmiş tasarım, öğrencilerimize çalışma ve sosyalleşme ortamı sunmak gibi özellikleri taşıyacak. Proje kapsamında, binanın giriş kısmında yer alacak, ODTÜ’nün ilklerinin ve başarılarının sergileneceği “ODTÜ’nün İlkleri Sergisi” oluşturulacak.

Yapı tasarımında; öğrencilerimize yeşilin sürekliliğinin sağlandığı doğa ile iç içe bir kullanım sunulması ve bu bölümde yer alacak amfinin; açık hava gösterileri, söyleşiler, atölyeler gibi etkinliklere ev sahipliği yapabilecek özellikte olması planlandı. Alandaki tüm ağaçların korunarak inşaatı yapılacak ve yaklaşık 1.000 metrekare kapalı kullanım alanına sahip olacak Ortak Çalışma Alanı; gerektiğinde genişleyip daralabilen alanlar şeklinde tasarlandı.

ODTÜLÜ COVID-19 ÖZEL SAYISI

ODTÜLÜ dergimizin yeni sayısını, modern zamanların en büyük küresel şokuna sebep olan Covid-19 salgınına ve ilk günden itibaren insanlığın bu ortak mücadelesine katkı veren ODTÜ projelerine ayırdık. Aşağıdaki link üzerinden ulaşabileceğiniz özel sayımızı pandemi ile mücadelede ön saflarda yer alan sağlık personeli başta olmak üzere bizlere destek sağlayan tüm çalışanlara ithaf ediyoruz.

https://odtulu.metu.edu.tr/dergiler/68/68.html

ODTÜ ANI AĞACI SAYFASI AÇILDI

Aramızdan ayrılan kıymetli hocalarımızın hatıralarını yaşatmak üzere "Anı Ağacı" isimli dijital bir anı sayfası oluşturulmuştur. Oluşturulan bu sayfa üzerinden; aramızdan ayrılan kıymetli hocalarımıza ait biyografi, fotoğraf ve anılara ulaşabilirsiniz. Dileyen mensuplarımız hazırlanan anı sayfası üzerinden fotoğraf ve anılarını paylaşabilirler.

Şu an itibariyle 2016 Ağustos ayından 2020 Kasım ayına kadar olan süreyi kapsayan sayfanın, çok yakın zaman içinde kaybettiğimiz tüm hocalarımızı ve ODTÜ'ye emek vererek aramızdan ayrılan tüm mensuplarımızı kapsayacak şekilde, Halka İlişkiler Müdürlüğü'nün koordinasyonunda bölüm ve dekanlıklarımızın destekleriyle Türkçe ve İngilizce olarak geliştirilmesi planlanmaktadır.

http://memoriam.metu.edu.tr/

DiğerDİĞER
SOSYAL TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ
SATILIK DAİRELER
  • Gölbaşı'da, 25 dönüm arazide 25 villa projesi içinde, sosyal tesis ve spor alanları, 2 araçlık otopark, bahçeler 740 – 870 m2, çevre duvarları, ferforjeleri, aydınlatması tamamlanmış, oturum için tüm alt yapısı hazır 110 m2 oturum, 440 m2 büyüklükte 4 katlı villa. Tel: 541 951 39 90
  • ODTÜ Yapracık Konutları’nda borçsuz, tapulu, ara katta, ön cephede, A4 Blokta, 2+1, 90m2 daire. Tel: 0535 528 37 76

KONUT HABERLERİ İÇİN: 2103610-3611

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI
YENİ GELENLER/NEW ARRIVALS

ODTÜ Kütüphanesine yeni gelen kitapların listesi aylık olarak WEB sayfamızda New Arrivals başlığı altında yayınlanmaktadır.

Kütüphaneye alınmasını istediğiniz kitaplar için http://catalog.library.metu.edu.tr/acquire sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

doğum ve vefat
acı kayıplarımız

Kafeterya Müdürlüğü'nde görevli Polat Bozkurt ve kızı Yağmur Bozkurt, 15 Eylül 2020 tarihinde geçirdikleri elim bir trafik kazası sonucu vefat etmişlerdir. Merhum ve merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda görevli, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı çalışanlarından Sema Yakar’ın eşi Nihat Yakar 10 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü kurucu Bölüm Başkanı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ayten Çoşkunoğlu Bear 12 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı'nda görevli Saniye Ebru Deniz, 31 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

Yapı Bakım Müdürlüğü'nden emekli Yaşar Çetin, 31 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Teoman Pamukçu’nun annesi Leyla Pamukçu 16 Eylül 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Endüstri Mühendisliği Bölümü personeli Şule Çimen'in babası Mahmut Çimen 19 Eylül 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Evrak ve Arşiv Müdürlüğü'nde görevli Köksal Sağdıç'ın annesi Satı Sağdıç 1 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cennet Engin Demir'in annesi Emine Engin 2 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde görevli Fazıl Aziz Koçkar’ın annesi Latife Koçkar 04 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Temel İngilizce Bölümü’nde görevli Öğr. Gör. Yasemin Ener’in annesi Gülten Ener 7 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Uygulamalı Matematik Enstitüsü'nde görevli Serkan Demiröz'ün annesi Gülhan Demiröz 10 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Ömer Yılmaz'ın babası Zeki Yılmaz 19 Ekim 2020 Pazartesi günü vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'nda görevli Öğr. Gör. Hacer Özen'in babası Mahmut Batı 21 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Genel Sekreterlik Birimi'nde görevli Bayram Bozkurt’un babası Hasan Bozkurt 17 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Sürekli Eğitim Merkezi'nde görevli Sevda Bektaş’ın annesi Gülbahar Ünal 18 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Enformatik Enstitüsü'nde görevli Mehmet Hakan Güler'in babası Abdurrahman Güler 22 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Betil Eröz Tuğa'nın babası, Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü emekli öğretim görevlisi Balkaş Eröz'ün eşi Niyazi Eröz, 25 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Kimya Mühendisliği Bölümü'nde görevli Doç. Dr. Erhan Bat'ın babası İbrahim Bat, 27 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hatice Kökten'in babası Esat Kökten, 29 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Isı Su İşletme Müdürlüğü'nde görevli Hasan Özaslan’nın babası Ali Özaslan, 29 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Döner Sermaye İşletmesi Müdürü Avni Bal'ın babası Bayram Bal, 31 Ekim 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Isı Su İşletme Müdürlüğü'nde görevli Ceyhun Dinçel’in eşi Refika Dinçel, 04 Kasım 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Yuva ve Anaokulu Müdürlüğü'nde görevli Vedat Çelik'in annesi Ayşe Çelik, 20 Kasım 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

BAP Koordinasyon Birimi Koordinatörlüğü'nde görevli Ayla Kandemir’in annesi Fatma Özeren 21 Kasım 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Martina Gracanin Yüksek'in annesi Grozdana Gracanin 27 Kasım 2020 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

hoş geldİN bebek

Rektör Danışmanlığı Ofisi'nde görevli Yunus Turhan ve eşi Seval Turhan’ın 24 Ağustos 2020 tarihinde bebekleri olmuştur. Kendilerini kutlar, Hira bebeğe sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

Tanıtım Ofisi'nde görevli Sultan Çelikcan ve eşi Cihan Çelikcan’ın 18 Ekim 2020 tarihinde bebekleri olmuştur. Kendilerini kutlar, Can bebeğe sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

Rektörlük'te görevli Serkan Ahmet Yılmaz ve eşi Döndü Yılmaz'ın 16 Kasım 2020 tarihinde bebekleri olmuştur. Kendilerini kutlar, Alya bebeğe sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.